Ohlášky od 31.1. 2021

Po:  Miroslav 17:00,  Út: Jiřice u  Miroslavi 8:00 , Stř: Miroslav 17:00, Čt: Troskotovice 17:00, Pá: Miroslav 17:00, So: Miroslavské Knínice  16:00, Ne: Miroslav 8:00, Jiřice u Miroslavi 9:30, Troskotovice 14:00

1. K letošní Tříkrálové sbírce poslal otec biskup poděkování. Píše:

„Milé sestry, milí bratři, milé děti,

letošní ročník Tříkrálové sbírky je kvůli pandemii koronaviru jiný než předchozí. Je jiný tím vnějším. Děkuji všem koledníkům, dobrovolníkům, spolupracovníkům a podporovatelům charitního díla za to, že se nezměnilo to vnitřní: ochota pomoci těm nejpotřebnějším lidem. To považuji za nejdůležitější.

A mé upřímné poděkování patří také vám všem, kteří jste do sbírky finančně přispěli. Jaké jsou výsledky v letošním roce, můžete aktuálně sledovat na internetových stránkách www.trikralovasbirka.cz

Ještě jednou vám všem srdečně děkuji za pomoc těm, kteří to potřebují, a provázím vás v modlitbě.  Váš biskup Vojtěch    (upraveno)

2. Minulou neděli Božího slova byla sbírka na Biblický apoštolát. Celkem jsme přijali v Miroslavi 2. 000,- Kč, v Jiřicích 400,- Kč a v Troskotovicích 800,- Kč. Za vaši štědrost upřímně děkuji.

3.V tomto týdnu slavíme svátek Uvedení Páně do chrámu. Při něm se žehnají svíce, hromničky, které si buď můžete přinést  a nebo pořídit v kostele. Svátek slavíme v pondělí v Miroslavi v 17 hod., v úterý 2. února v 8 hod. v Jiřicích a ve čtvrtek v Troskotovicích v 17 hod.

4. Ve středu 3. února je památka svatého Blažeje, biskupa a mučedníka. Na závěr se bude udělovat svatoblažejské požehnání. Z důvodu omezení počtu účastníků v kostele kvůli pandemii, budu udělovat svatoblažejské požehnání celý týden každý den  do středy 10. února.

5. Miroslav: Ve čtvrtek 4. února v 9 hod. dopoledne je v kostele úklid vánoční výzdoby. Děkuji za Vaši pomoc.

6. Na první sobotu je opět v Hlubokých Mašůvkách měsíční pouť. Účast může být zatím 10 procent z celkového počtu sedících. Proto se zatím s poutním programem, který začíná v 17 hodin, spojíme v modlitbě.

7. V sákristii je nové číslo časopisu Milujte se z Fatymu Vranov nad Dyjí.

Žehná P. Pavel Merta, 31. 1. 2021

pavelmerta | 02.02.2021 11:50